ARTICLE: 8806095724904
Samsung LS32DG702EU computer monitor 81.3 cm (32") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LCD Black
Characteristics
All characteristics
Display | Viewing angle, horizontal 178°
Design | Product colour Black
Sustainability | European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code 2109446
Ergonomics | Adjustable height (max) 12 cm
Ports & interfaces | DC-in jack Yes
631.18
The price on the website includes tax.
Delivery time 2-4 days
Add to cart
  • Display | Viewing angle, horizontal
    178°
  • Design | Product colour
    Black
  • Sustainability | European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
  • Ergonomics | Adjustable height (max)
    12 cm
  • Ports & interfaces | DC-in jack
    Yes
  • Weight & dimensions | Width (with stand)
    714.2 mm
  • Other features | Auto source switch+
    Yes
  • Ports & interfaces | DisplayPorts quantity
  • Performance | NVIDIA G-SYNC
    No
  • Display | Screen shape
    Flat
  • Display | Display diagonal
    81.3 cm (32")
  • Other features | Virtual AIM point
  • Display | Response time measurement type
    GTG (Gray to Gray)
  • Other features | Image size
  • Display | Display resolution
    3840 x 2160 pixels
  • Display | HD type
    4K Ultra HD
  • Safety warning | Warnings
  • Other features | Workspace
  • Ergonomics | Tilt angle range
    -2 - 25°
  • Display | Response time
    1 ms
  • Packaging data | Package weight
    10.1 kg
  • Other features | Off Timer Plus
  • Weight & dimensions | Depth (with stand)
    263.5 mm
  • Weight & dimensions | Height (with stand)
    583.2 mm
  • Display | Display brightness (typical)
    350 cd/m²
  • Network | Bluetooth
  • Display | Native aspect ratio
    16:9
  • Weight & dimensions | Height (without stand)
    418.4 mm
  • Weight & dimensions | Width (without stand)
    714.2 mm
  • Packaging data | Stand type
    HAS stand
  • Display | High Dynamic Range (HDR) technology
    High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming), DisplayHDR 400
  • Weight & dimensions | Depth (without stand)
    73.8 mm
  • Display | High Dynamic Range (HDR) supported
  • Ports & interfaces | HDMI
  • Other features | Virtual assistant
    Amazon Alexa & Samsung Bixby
  • Weight & dimensions | Weight (without stand)
    4.8 kg
  • Packaging content | Power cable length
    1.5 m
  • Other features | Brand specific technologies
    Game Bar 2.0, Gaming Hub, Ultrawide GameView
  • Design | Market positioning
    Gaming
  • Ergonomics | Height adjustment
  • Packaging data | Package depth
    517 mm
  • Packaging data | Package height
    166 mm
  • Display | Touchscreen
    No
  • Display | Maximum refresh rate
    144 Hz
  • Display | Peak luminance ratio
    65%
  • Display | Display number of colours
    1 billion colours
  • Ergonomics | Panel mounting interface
    100 x 100 mm
  • Multimedia | Built-in speaker(s)
  • Ports & interfaces | Headphone out
  • Ergonomics | Tilt adjustment
  • Other features | Samsung Eye Saver Mode
  • Ergonomics | Swivel angle range
    -30 - 30°
  • Display | Panel type
    IPS
  • Display | Display diagonal (metric)
    80 cm
  • Multimedia | Built-in camera
  • Packaging content | Cables included
    Power, DisplayPort, USB
  • Display | Contrast ratio (typical)
  • Ports & interfaces | HDMI ports quantity
  • Network | Ethernet LAN
  • Ports & interfaces | USB Type-A downstream ports quantity
  • Power | Power supply type
    External
  • Display | Viewing angle, vertical
    178°
  • Performance | AMD FreeSync
  • Ergonomics | Swivelling
  • Packaging content | Remote control included
  • Power | Power consumption (standby)
    0.5 W
  • Packaging data | Package width
    796 mm
  • Ergonomics | VESA mounting
  • Network | Wi-Fi
  • Display | Display technology
    LCD
  • Power | Power consumption (typical)
    33 W