ARTICLE: 8806096296233
LG 27UP850K-W.AEU monitor computer monitor 68.6 cm (27") 3840 x 2160 pixels 4K Ultra HD LED Black
Characteristics
All characteristics
Display | Maximum refresh rate 60 Hz
Weight & dimensions | Depth (without stand) 45.4 mm
Performance | Flicker-free technology Yes
Multimedia | Built-in camera No
Weight & dimensions | Weight (with stand) 5.9 kg
The price on the website includes tax.
Delivery time 2-4 days
Add to cart
  • Display | Maximum refresh rate
    60 Hz
  • Weight & dimensions | Depth (without stand)
    45.4 mm
  • Performance | Flicker-free technology
    Yes
  • Multimedia | Built-in camera
    No
  • Weight & dimensions | Weight (with stand)
    5.9 kg
  • Ports & interfaces | Headphone out
    Yes
  • Weight & dimensions | Width (without stand)
    613.5 mm
  • Ports & interfaces | HDMI
  • Display | Colour gamut
    95%
  • Other features | Brand specific technologies
    Black Stabilizer, Super+ Resolution
  • Packaging content | Power adapter included
  • Power | Energy efficiency scale
    A to G
  • Ports & interfaces | USB Type-C downstream ports quantity
  • Ports & interfaces | USB Power Delivery (USB PD)
  • Display | High Dynamic Range (HDR) technology
    DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10)
  • Weight & dimensions | Weight (without stand)
    4.1 kg
  • Weight & dimensions | Height (without stand)
    363.5 mm
  • Display | High Dynamic Range (HDR) supported
  • Ports & interfaces | USB Power Delivery up to
    90 W
  • Power | Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    26 kWh
  • Power | Energy efficiency class (SDR)
    F
  • Power | Energy consumption (HDR) per 1000 hours
    46 kWh
  • Power | Energy efficiency class (HDR)
    G
  • Safety warning | Warnings
  • Display | Colour gamut standard
    DCI-P3
  • Sustainability | European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code
  • Weight & dimensions | Width (with stand)
    613.5 mm
  • Ergonomics | Pivot
  • Multimedia | Built-in speaker(s)
  • Display | Display diagonal
    68.6 cm (27")
  • Weight & dimensions | Depth (with stand)
    239.3 mm
  • Ports & interfaces | DisplayPort version
  • Weight & dimensions | Height (with stand)
    569.3 mm
  • Packaging content | Cables included
    HDMI, DisplayPort, Power, USB Type-C
  • Display | Viewing angle, vertical
    178°
  • Display | Display number of colours
    1.07 billion colours
  • Display | Contrast ratio (typical)
    1200:1
  • Multimedia | Number of speakers
    2
  • Ports & interfaces | HDMI ports quantity
  • Display | Response time
    5 ms
  • Ergonomics | Panel mounting interface
    100 x 100 mm
  • Packaging data | Package width
    694 mm
  • Ports & interfaces | DisplayPorts quantity
  • Power | Power supply type
    External
  • Multimedia | RMS rated power
    5 W
  • Ergonomics | VESA mounting
  • Packaging data | Package weight
    8.9 kg
  • Display | Viewing angle, horizontal
    178°
  • Power | Power consumption (off)
    0.3 W
  • Design | Product colour
    Black
  • Ergonomics | Height adjustment
  • Power | AC input frequency
    50/60 Hz
  • Display | Display resolution
    3840 x 2160 pixels
  • Packaging data | Package height
    496 mm
  • Design | Market positioning
    Professional
  • Display | Display brightness (typical)
    400 cd/m²
  • Display | Panel type
    IPS
  • Display | Display diagonal (metric)
    68.4 cm
  • Ergonomics | Tilt adjustment
  • Power | Power consumption (standby)
    0.5 W
  • Display | Pixel pitch
    0.1554 x 0.1554 mm
  • Display | HD type
    4K Ultra HD
  • Packaging data | Package depth
    212 mm
  • Power | Power consumption (typical)
    210 W
  • Display | Native aspect ratio
    16:9
  • Power | AC input voltage
    100 - 240 V